98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

question_answer بهترين بازيهاي سال 2020 تا به امروز

در يک چشم به هم زدن تقريبا نيمي از سال 2020 گذشت و در اين مدت هم بازي‌هاي ويديويي زيادي عرضه شدند. از برخي انحصاري‌هاي بسيار مهم اين نسل چون The Last of Us Part 2 گرفته تا Maneater که بعد از سال‌ها بالاخره اجازه داد در نقش يک ه گرسنه قرار بگيريم.


در اين چند ماه باقي مانده هم بازي‌هاي مورد انتظار بسيار زيادي باقي مانده‌اند اما در اين مطلب در حال حاضر مي‌خواهيم نگاهي داشته باشيم به 8 تا از بهترين بازي‌هاي امسال که تا به امروز عرضه شده‌اند. در ادامه با ويجياتو همراه باشيد.


Doom Eternal


پلتفرم‌ها: ايکس باکس وان، کامپيوتر، پلي استيشن 4، نينتندو سوييچ


 


دوم اترنال يکي از اولين بازي‌هاي مهم امسال بود، درست پيش از آنکه کرونا پايش به کشورمان هم باز شود. عرضه اين بازي درست در ادامه عرضه چندين بازي ضعيف از سمت بتسدا چون فال اوت 76 و Rage 2 بود. براي همين بسياري نگران بوديم تا نکند اين بازي هم به سرنوشت مشابهي تبديل شود.


اما خوشبختانه اين اتفاق نيافتاد و Doom Eternal به يکي از بهترين شوترهاي امسال تبديل شد. دوم اترنال با حفظ تمام ويژگي‌هاي مهم نسخه قبلي و اضافه کردن المان‌هايي جديد چون پلتفرمينگ يکي از متفاوت‌ترين تجربه‌هاي گيمينگ امسال را برايمان رقم زد.


Valorant


پلتفرم‌ها: کامپيوتر


 


اگر به خاطر اسم Riot Games يعني سازنده بازي‌ بسيار شناخته شده‌اي چون League of Legends نبود، احتمالا کمتر کسي Valorant را جدي مي‌گرفت. اين بازي از اولين نمايش تا آخرين تريلرهاي گيم‌پليش داد مي‌زد که الگويي مستقيم از دو بازي کانتر استرايک و اوورواچ است.


زماني که بازي هم عرضه شد، متوجه شديم واقعا اين تئوري درست است با اين تفاوت که ترکيب اين دو بازي شوتر واقعا خوب از آب در آمده و در نتيجه‌اش حالا ولورنت هيرو شوتري با پتانسيل‌هاي بي‌شمار است. ولورنت مثل هر بازي رايگان و تازه‌کار ديگري مشکلات ريز و درشت مختلفي دارد اما هسته اصلي گيم‌پلي بازي به قدري جذاب و دوست داشتني است که آن را به يکي از بهترين بازي‌هاي سال 2020 تا به الان تبديل کند.


Dreams


پلتفرم‌ها: پلي استيشن 4


 


راستش وقتي به دريمز فکر مي‌کنم، نمي‌توانم به درستي تشخيص بفهمم چرا اين انحصاري پلي استيشن 4 نتوانست در حد لست آو آس 2 يا گوست آو سوشيما فروش و غوغا کند. شايد سوني در مارکتينگ اين بازي کم‌کاري کرد يا شايد هم Dreams يکي از آن عناويني است که در طول زمان به آن محبوبيتي که لايقش است، مي‌رسد.


اما در هر صورت Dreams نه تنها يکي از بهترين بازي‌هاي سال 2020، بلکه يکي از انقلابي‌ترين آن‌هاست. بايد اعتراف کرد ساخت يک بازي ويديويي تا به امروز هيچ وقت به آساني دريمز نبوده اما حتي اگر حوصله طراحي بازي هم نداشته باشيد، حداقل به هزاران بازي رايگان ديگر دسترسي داريد که به دست گيمرهايي خوش ذوق ساخته شده‌اند. واقعا در دريمز بازي در مورد شير مرغ تا جان آدميزاد پيدا مي‌شود.


Final Fantasy VII Remake


پلتفرم‌ها: پلي استيشن 4


نسل هشتم، نسل نسخه‌هاي ريمستر و ريميک بازي‌هاي قديمي بود. اين روند همچنان هم ادامه دارد و بعيد است که به اين زودي‌ها به پايان برسد. برخي از بازي‌هايي که در اين ميان ريمستر يا ريميک شدند، بيشتر حکم بهانه‌اي براي فروش بيشتر را داشتند؛ بله Mafia 2 Definitive Edition دقيقا منظورم تو هستي.


اما ريميک يکي از بهترين نسخه‌هاي فاينال فانتزي که 23 سال از عرضه‌اش مي‌گذرد، يکي از اين بازي‌ها نبود. اسکوئر انيکس به بهترين شکل ممکن موفق شد تا حس و حال نسخه قديمي بازي را که بسياري از گيمرهاي امروزي شانس تجربه‌اش را نداشتند، در يک نسخه با کيفيت امروزي تکرار کند. گيم‌پلي کم‌نقص، گرافيک خوب و داستاني که از قبل هم عالي بوده است. ديگر از يک ريميک چه مي‌خواهيد؟


Ghost of Tsushima


پلتفرم‌ها: پلي استيشن 4


 


سوني هميشه و به خصوص در دو نسل اخير به خاطر تمرکزش روي بازي‌هاي انحصاري و ارائه تجربه‌هايي منحصر به فرد شناخته شده بوده است اما عرضه سه انحصاري موفق در يک بازه زماني کوتاه واقعا هتريک لذت‌بخشي بود که در اواخر اين نسل به آن نياز داشتيم.


https://vigiato.net/p/111462

کلمات کلیدی: بازي ,هم ,يکي ,بازي‌هاي ,بهترين ,يک ,يکي از ,از بهترين ,پلي استيشن ,در اين ,اين بازي ,از بهترين بازي‌هاي ,بهترين بازي‌هاي سال

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up
هر هفته 7 فیلم رایگان !!
دانلود اپلیکیشن فیلم آپرا (upera.shop)